Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie
Odsłony: 940

 

Małgorzata Kobylińska

 

Utalentowana wokalistka, zafascynowana haftem krzyżykowym

 

Urodziła się w 1969 r. w Janowie Podlaskim. Do szkoły Podstawowej uczęszczała w Serpelicach, gdzie mieszkała do czasu wyjścia za mąż. W czasach szkolnych bardzo dużo udzielała się śpiewając w kościele ? schola a w szkole ? zespół harcerski. Za śpiew w tym zespole razem z koleżankami wielokrotnie była nagradzana.

Jej przygoda z haftem krzyżykowym zaczęła się po urodzeniu dzieci a zafascynowała się tym zajęciem dzięki Danucie Przekorzyńskiej, z którą pracowała. Krótki instruktaż wystarczył, aby powstały piękne prace. Najczęściej są to kwiaty i wizerunki świętych. Korzysta z wzorów z gazet, ale często modyfikuje kolorystykę prac. Szacuje, że przez zaledwie kilka lat, wykonując pracę zawodową i spełniając się jako matka rodziny, wykonała około 60 różnych prac, z tego blisko 20 obrazów z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II.

Wystawę prac Pani Małgorzaty można było obejrzeć podczas uroczystości zorganizowanej z okazji 25-lecia działalności Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie w 2009 r. oraz w kościele parafialnym podczas uroczystości pn. ?W hołdzie Janowi Pawłowi II?, zorganizowanej z okazji 5. Rocznicy odejścia do Domu Ojca, zorganizowanej przez GCK 11.04.2010 r.

Pani Małgosia od kilku lat należy do Chóru Parafialnego w Konstantynowie oraz doskonali swój wokal na zajęciach grupy ?Melizmat? w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie.